mazursko
Twoje magiczne miejsce nad jeziorem Narie
Kretowiny to z jednej strony natura: piękne i czyste jezioro, wyjątkowy, pagórkowaty las a z drugiej wakacyjna baza turystyczna: plaża, molo, bary restauracje, place zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego.
NASZA OKOLICA
Jezioro narie
Czarter jachtów na jeziorze Narie
https://www.facebook.com/NarieYachts/
Kanał Ostródzko-Elbląski
Pochylnia Buczyniec – tylko 30 km od Kretowin
Polecamy rejsy statkiem Bursztyn z oferty
www.statkiempotrawie.com

„Rejs rozpoczynamy na przystani statku Bursztyn w Buczyńcu. Następnie jednostka wpływa na wózek pochylniowy. Za pomocą urządzeń hydrotechnicznych statek na wózku wyciągany jest po szynach kolejowych z wody. Suchym lądem pokonujemy trasę 490 m z góry pochylni Buczyniec do dołu o blisko 21 m.

Rezerwacja bezpłatna pod numerami: 500517800, 500517510 mailowo: rezerwacja@statkiempotrawie.com
Kozia Farma
„Zapraszamy także wszystkich – Małych i Dużych do zwiedzania całego naszego gospodarstwa od koziarni i dojarni po zagrodę capów i spotkanie z naszą Holką – klaczą małopolską. Gwarantujemy, że wygłaskacie wówczas nasze kozy, poznacie ich bardzo różne charaktery, dowiecie się, czy każda z nich ma imię i czy to prawda, że koza zje nawet miotłę, a także co to tak naprawdę znaczy, że gospodarstwo jest ekologiczne. Od maja do października, przy sprzyjającej pogodzie jest także możliwość towarzyszenia naszym kozom na pastwiskach i obserwowania ich w naturalnym otoczeniu, a w okresie wykotów poprzytulanie małych koźlątek.
UWAGA! Degustacje i zwiedzanie farmy są możliwe wyłącznie po uprzednim umówieniu się telefonicznym. Czas na spotkanie z Państwem musimy zaplanować i wykroić z licznych obowiązków w gospodarstwie.
https://www.facebook.com/KoziaFarmaZlotna/
Kwaśne Jabłko
Gdzie zjeść
Restauracja (i Pizzeria) Vertigo
Restauracja (i Pizzeria) Vertigo – ok. 400 m (czynna cały rok, w sezonie niskim w godzinach 13-18)
Funkcjonująca od wielu lat w Kretowinach, chociaż od roku po przebudowie i powiększona restauracja z pizzą w karcie. W menu również ryby, wyborne grzyby i pyszne makarony. Dania świeżo przygotowywane – czasem trochę trzeba poczekać na zamówienie. 

W sezonie niskim czynne w godzinach 13:00-18:00 – proponujemy sprawdzić telefonicznie.

tel. +48 89 758 24 40,
kom. +48 697 523 402
Smażalnia Ryb
Smażalnia Ryb: ok. 800 m – czynna w sezonie wakacyjnym
Tradycyjna smażalnia ryb z naszego jeziora. Ryby świeże, smakowicie przyrządzone – bez zbędnych polepszaczy i na świeżym oleju.
Do tego zdrowe surówki, frytki i placki ziemniaczane z prawdziwą śmietaną.
Nova Restauracja
Nova Restauracja - 400 m, czynna w wakacje i po sezonie w weekendy
Nowa autrorska restauracja w ośrodku Przystań Narie.

Szefem Kuchni jest Pan Robert Witkowski znany z restauracji Ricco Gusto w Morągu.

Restauracja obecnie nie ma stałego menu – stawiamy na produkty sezonowe. Bazujemy głównie na produktach regionalnych kupowanych od miejscowych rolników. Zapraszamy na wędzone ryby z naszych warmińsko-mazurskich jezior. Na zamówienie przygotowujemy dania kuchni śródziemnomorskiej (krewetki, mule).

Doskonałym zakończeniem posiłku jest deser. Ciasta wykonane według tradycyjnych receptur oraz desery z owocami sezonowym zadowolą każde podniebienie.

Restauracja organizuje imprezy okolicznościowe: urodziny, chrzciny, wesela, komunie i imprezy firmowe.
Menu na imprezy dobierane indywidualnie dla każdego klienta.

+48 509 460 421 / 500 320 680
Kawiarnia u Smolejów
Kawiarnia u Smolejów – najlepsze lody w okolicy. Te lody mogę polecić ze spokojnym sumieniem. Lody jak najbardziej naturalne. Zdecydowanie wyróżniają się jakością i ciekawym smakiem. Wykonane tylko i wyłącznie z naturalnych składników, bez żadnych dodatków smakowych. Warto się wybrać na wycieczkę do Łukty po to tylko, żeby spróbować tych lodów. Poza tym są tu bardzo dobre tradycyjne i sezonowe ciasta i rewelacyjne pierogi. Jeżeli nie lubisz wypieków na oleju palmowym – kupuj ciasta w Łukcie.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
I ZAREZERWUJ WYMAŻONY ODPOCZYNEK JUŻ DZIŚ!
+48 507 066 871
People 71 sp. z o.o., ul. Puławska 12/3, 02-566 Warszawa, NIP: 522-275-66-81, KRS: 0000228634, Regon: 140020570
Design by Kmprojekt.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram