Gdzie jeść?

Restauracja (i Pizzeria) Vertigo – ok. 400 m (czynna cały rok, w sezonie niskim w godzinach 13-18)

Funkcjonująca od wielu lat w Kretowinach, chociaż od roku po przebudowie i powiększona restauracja z pizzą w karcie. W menu również ryby, wyborne grzyby i pyszne makarony. Dania świeżo przygotowywane – czasem trochę trzeba poczekać na zamówienie. 
W sezonie niskim czynne w godzinach 13-18 – proponujemy sprawdzić telefonicznie.

  • tel. +48 89 758 24 40,
  • kom. +48 697 523 402

Smażalnia Ryb – ok. 800 m – czynna w sezonie wakacyjnym

Tradycyjna smażalnia ryb z naszego jeziora. Ryby świeże, smakowicie przyrządzone – bez zbędnych polepszaczy i na świeżym oleju. Do tego zdrowe surówki, frytki i placki ziemniaczane z prawdziwą śmietaną. Czynne w sezonie.

Nova Restauracja - 400 m, czynna w wakacje i po sezonie w weekendy

Nowa autroska restauracja w ośrodku wczasowym Krecik.

Szefem Kuchni jest Pan Robert Witkowski znany z restauracji Ricco Gusto w Morągu.

„Restauracja obecnie nie ma stałego menu – stawiamy na produkty sezonowe. Bazujemy głównie na produktach regionalnych kupowanych od miejscowych rolników.
Zapraszamy na wędzone ryby z naszych warmińsko-mazurskich jezior. Na zamówienie przygotowujemy dania kuchni śródziemnomorskiej (krewetki, mule)”

Doskonałym zakończeniem posiłku jest deser. Ciasta wykonane według tradycyjnych receptur oraz desery z owocami sezonowym zadowolą każde podniebienie.

Restauracja organizuje imprezy okolicznościowe: urodziny, chrzciny, wesela, komunie i imprezy firmowe.
Menu na imprezy dobierane indywidualnie dla każdego klienta.

+48 509 460 421 / 500 320 680

Kawiarnia u Smolejów – najlepsze lody w okolicy

Te lody mogę polecić ze spokojnym sumieniem. Lody jak najbardziej naturalne. Zdecydowanie wyróżniają się jakością i ciekawym smakiem. Wykonane tylko i wyłącznie z naturalnych składników, bez żadnych dodatków smakowych. Warto się wybrać na wycieczkę do Łukty po to tylko, żeby spróbować tych lodów. Poza tym są tu bardzo dobre tradycyjne i sezonowe ciasta i rewelacyjne pierogi. Jeżeli nie lubisz wypieków na oleju palmowym – kupuj ciasta w Łukcie.

Call Now ButtonZadzwoń!