Gdzie jeść?

Restauracja (i Pizzeria) Vertigo – ok. 400 m (czynna cały rok, w sezonie niskim w godzinach 13-18)

Funkcjonująca od wielu lat w Kretowinach, chociaż od roku po przebudowie i powiększona restauracja z pizzą w karcie. W menu również ryby, wyborne grzyby i pyszne makarony. Dania świeżo przygotowywane – czasem trochę trzeba poczekać na zamówienie. 
W sezonie niskim czynne w godzinach 13-18 – proponujemy sprawdzić telefonicznie.

Smażalnia Ryb – ok. 800 m – czynna w sezonie wakacyjnym

Tradycyjna smażalnia ryb z naszego jeziora. Ryby świeże, smakowicie przyrządzone – bez zbędnych polepszaczy i na świeżym oleju. Do tego zdrowe surówki, frytki i placki ziemniaczane z prawdziwą śmietaną. Czynne w sezonie.

Restauracja (i Pizzeria) Calma – 8,6 km – czynne cały rok

Najbardziej elegancka z pobliskich restauracji. Zlokalizowana w pięknej drewnianej chacie. W karcie pizze, makarony i świetna ryba. Polecamy sandacza na szpinaku. Na dania trzeba trochę poczekać, są przygotowywane na bieżąco ze świeżych produktów. Czynne od wtorku do niedzieli. Oferują możliwość kateringu oraz dowozu dań do naszych domów.
calmarestauracja.pl

Kawiarnia u Smolejów – najlepsze lody w okolicy

Te lody mogę polecić ze spokojnym sumieniem. Lody jak najbardziej naturalne. Zdecydowanie wyróżniają się jakością i ciekawym smakiem. Wykonane tylko i wyłącznie z naturalnych składników, bez żadnych dodatków smakowych. Warto się wybrać na wycieczkę do Łukty po to tylko, żeby spróbować tych lodów. Poza tym są tu bardzo dobre tradycyjne i sezonowe ciasta i rewelacyjne pierogi. Jeżeli nie lubisz wypieków na oleju palmowym – kupuj ciasta w Łukcie.

Call Now ButtonZadzwoń!